min kulture header potpora 2015SPfacetwityouvim

logo-banner

reklama banner_top_header_em.png

 

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

NAJNOVIJE

  • Vijesti
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

5. predstavljanje hrvatskih narodnih plesova "Drmeš-da"

  • OBJAVIO:  Šokački Portal (Kontakt email: redakcija@sokacki-portal.com)
  • DATUM OBJAVE:
  • Četvrtak, 31 Svibanj 2012 09:20

"Drmeš-da", peto po redu predstavljanje hrvatskih narodnih plesova održat će se 1. lipnja 2012. godine u Zagrebačkom Kazalištu lutaka, Trg kralja Tomislava 19  u 19.30.

U službenom djelu programa nastupit će 13 plesnih parova iz Zagreba, Zaboka, Istre, Jelenja, Draganića, Bizovca, Bilja, gostujući plesni par iz Slovenije te vokalno plesni ansambl Ethnotine. Nastup plesnih parova ocjenjivati će stručni sud i donijeti odluku o prva tri najuspješnija.

Projekt  ima za cilj očuvanje i promoviranje hrvatskih narodnih plesova te poticati njihovu vrsnoću i scensku obradu. 

 

Sudjeluju

Lucija Novak i Ivan Ladišić 
Balun - Istra 
Koreografija: Senka Jurina

Antonela Jazvac - Dominik Šoštar
Draganićka poljka
Koreografija: Draženka Jagatić

Maja Zelić – Vladimir Barač
Motivi baranjskog šokačkog kola
Koreografija: Nedeljko Haček

Jožica Belić i Marinko Šafranko
Valcer – Hrvatsko zagorje
Koreografija: Marija Klasić

Jelena Mišetić i Ivan Bartol Herz
Manfrina - Korčula 
Koreografija: Senka Jurina

Snježana Župančić Maslać - Dinko Babić
Ficko –ples Hrvata iz Starčeva
Koreografija. Snježana Župančić-Maslać i Gordan Maslać

Antonela Juranić – Marko Smoković
BALOONING,
(balun i plesovi Afrike i Australije)
Koreografija: Branimir Šajina
Sviraju:
Armin Poldrugovac - đembe 
Zoran Karlić - Mijeh

Zrinka Arl – Goran Škrlec
Čardaš-Podravina
Koreografija: Goran Škrlec

Mihaela Mak – Marko Milas
Todore – Slavonija
Koreografija: Nenad Sudar

Ivana Vešligaj i Jurica Klasić
Drmeš – Hrv. zagorje
Koreografija: Marija Klasić

Martina Mičetić – Zlatko Franović
Grobnička mazurka 
Koreografija: Alemka Juretič

Sandra Pipić - Milan Palčić
Kalavraška – Moslavina
Koreografija: Gordan Maslać

Anamarija Herič i Domagoj Borovčak 
Došla sam vam japa dimo - Međimurje 
Koreografija: Senka Jurina

Revijalni dio program:

Ethnotine
Zagora – scenski prikaz inspiriran folklorom Dalmatinske zagore

Akademska folklorna skupina France Marolt - Ljubljana
»Nocoj pridem po té«
Plesovi iz Mežiške doline: mazurka, gamsenegger, waldjäger
Koreografija: Tomaž Simetinger

Ethnotine
Tanac - scenski prikaz inspiriran folklorom otoka Krka

Prosudbena komisija:
Đurđica Podvorac
Rajko Pavlić
Goran Knežević

Organizator:
Goran Knežević
Ethno, d.o.o.

Tražilica

NAJGLEDANIJE vijesti

IZDVOJENO IZ ARHIVE


ISSN broj elektroničke publikacije: 1848-8072 Izrada i održavanje: ETNO MEDIA 2012-2015 Sva prava pridržana!