min kulture header potpora 2015SPfacetwityouvim

logo-banner

reklama banner_top_header_em.png

 

NAJNOVIJE

  • Tambura
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

19. Smotra tamburaških sastava, KUD-ova i tamburaških orkestara Međimurske županije

  • OBJAVIO:  Šokački Portal (Kontakt email: redakcija@sokacki-portal.com)
  • DATUM OBJAVE:
  • Petak, 26 Travanj 2013 11:09

Kulturno umjetničko društvo „Mačkovec“ nastavlja tradiciju okupljanja tamburaških sastava, KUD-ova, HKUD-ova, KUU-a i tamburaških orkestara na Županijskoj smotri tamburaša. Po 19-esti put zaredom na ovim će se prostorima ponovo čuti zvuci tamburica. Po drugi puta Smotra u Mačkovcu ima natjecateljski karakter – jedan od tamburaških orkestara steći će pravo nastupa na 20. susret hrvatskih tamburaških orkestara i sastava u Dvorani Preporod u Dugom Selu, a o tome će svoj sud izreći državni selektor, maestro Siniša Leopold.

19. SMOTRA TAMBURAŠKIH SASTAVA KUD-ova, HKUD-ova, KUU-a I TAMBURAŠKIH ORKESTARA MEĐIMURSKE ŽUPANIJE održati će se 26. svibnja 2013. u Društvenom Domu Mačkovec.

KRATKI PROGRAM SMOTRE: 

Do 14.30 sati: Dolazak sudionika, uzvanika i gostiju 
15.00 sati: Himna, uvodna riječ, otvorenje Smotre 
15.15 sati: Nastup sudionika u prvom dijelu 
16.30 sati: Pauza (c.c.a. 10 minuta!) 
16.40 sati: Nastup sudionika u drugom dijelu 
18.00 sati: Program gosta Smotre na vanjskoj pozornici (KUD "SELJAČKA SLOGA" KUPINEC)
Domjenak za uzvanike i pokrovitelje

 

Pokrovitelji: Ministarstvo kulture Hrvatske, Hrvatski sabor kulture, Zajednica kulture Međimurja, Grad Čakovec, VMO – Mačkovec, Zajednica kulture grada Čakovca

Državni selektor: Maestro Siniša Leopold

 

Detaljan PROGRAM SMOTRE:

HIMNA, UVODNA RIJEČ, OTVORENJE SMOTRE

SUDIONICI

1. T.O. KUU-e “ZVON” ŽUPNE ZAJEDNICE - MALA SUBOTICA - mlađi sastav
   Program: 1. DRMEŠ I ARIJA
                    Autor: SINIŠA LEOPOLD
                2. DOHVATI CRVENU TREŠNJU
                    Autor: BOŽO POTOČNIK
                3. U SAN MI DOĐU TAMBURE
                    Pjeva: TINO JELENIĆ
                    Tekst i aranžman: KREŠO BOGUTOVAC
    Voditelj: Valentino Škvorc
                                           16.-esti puta na smotri
2. Ž.T.O. “Stjepan Bujan - Stipić” - ČAKOVEC
   Program: 1. VARAŽDINSKI NOKTURNO
                    Autor: JULIJE NJIKOŠ
                2. PODRAVSKA JESEN
                    folklorna minijatura za tamb. orkestar
                    Autor: ZLATKO POTOČNIK
    Dirigent: BORIS NOVAK, prof.
                                           12.-esti puta na smotri
3. T.S. KUA-a “BELICA - BELICA
    Program: 1. MEĐIMURSKA FANTAZIJA
                     Autor: DANIJEL POŽGAJ
                 2. PODRAVSKI MOTIVI
                     Autor: FRANJO KEŽMAN
    Dirigent: JOSIP KAUČIĆ
                                           19.-esti puta na smotri
4. KUD ”FIJOLICA” - OREHOVICA
    Program: 1. MALO KOLO
                     Autor: JOSIP VRHOVSKI
                 2. PROTULETJE NAM DOHAJA - TRADITIONEL
    Voditelj: ZLATKO BACINGER
                                           6. puta na smotri
9. T.S. KUU-e “ZASADBREG” - ZASADBREG
   Program: 1. TRI ČARDAŠA
                    Autor: MARIO PLEŠE
                2. PJESMA RASTANKA
                    Autor: HRVOJE MAJIĆ I JOSIP IVANKOVIĆ
    Voditelji: Karlo Perhoč 
                                   12.-esti puta na smotri
10. T.S. KANIŠKIH HRVATA - NAGIKANIZSA
    (Gosti Smotre)
   Program: 1. MAĐARSKE SVATOVSKE PJESME
                2. ZAIGRAJTE MENI
                3. FEŠTA
    Voditelj: ZSOLT TROJKO
11. T.S. KUD-a “MAČKOVEC” - MAČKOVEC
   Program: 1. PJESMA RASTANKA
                    Autor: HRVOJE MAJIĆ I JOSIP IVANKOVIĆ
                2. SPLET MEĐIMURSKIH PJESAMA - NARODNE
    Voditelji: DAVOR TOPLEK I ZORAN RATAJEC
                       17.-esti puta na smotri
12. KUD “ŠANDOROVEC” - ŠANDOROVEC (MLAĐI SASTAV)
   Program: 1. VEHNI, VEHNI FIJOLICA
                    MEĐIMURSKA NARODNA
                2. POSAVSKI DRMEŠ
                    Aranžman: ZLATKO POTOČNIK
    Voditelj: NIKOLA KRALJIĆ
                        1. puta na smotri
13. KUD - “DOMAŠINECINEC” - DOMAŠINEC
   Program: 1. TUŽNA SU ZELENA POLJA
                    Autor: ĐORĐE NOVKOVIĆ
                    Obrada: STJEPAN MEZGA
                2. ŠIC SIM, ŠIC TAM
                    Autor: FLORIJAN ANDRAŠEC
                    Obrada: STJEPAN MEZGA
    Voditelj: STJEPAN MEZGA
                        5. puta na smotri
14. HKUU “SVETI MARTIN” - Sv. MARTIN na MURI
   Program: 1. LJUBAV SE NE TRŽI
                    Međimurska narodna
                2. HRVATSKA RAPSODIJA
                    Autor: TONČI HULJIĆ
    Voditelj: MARIO GORIČANEC
                        3. puta na smotri
15. KUD “ŠANDOROVEC” - ŠANDOROVEC
   Program: 1. MURA, MURA, GLOBOKA SI VODA TI
                    Aranžman: ŽELJKO BRADIĆ
                2. HITRA POLKA
                    Autor: ROKO ŠIMUNACI
    Voditelj: NIKOLA KRALJIĆ
                        6. puta na smotri

VANJSKA POZORNICA
GOST SMOTRE: KUD “SELJAČKA SLOGA” KUPINEC

123123436 19. Smotra tamburaških sastava KUD-ova i tamburaških orkestara Međimurske županije2

Tražilica

NAJGLEDANIJE

IZDVOJENO IZ ARHIVE

p r sp


ISSN broj elektroničke publikacije: 1848-8072 Izrada i održavanje: ETNO MEDIA 2012-2015 Sva prava pridržana!