min kulture header potpora 2015SPfacetwityouvim

logo-banner

reklama banner_top_header_em.png

 

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

NAJNOVIJE

  • Folklor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Smotra koreografiranog i izvornog folklora 2013. Velika Gorica

  • OBJAVIO:  Šokački Portal (Kontakt email: redakcija@sokacki-portal.com)
  • DATUM OBJAVE:
  • Subota, 25 Svibanj 2013 00:53

Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Grada Velike Gorice u nedjelju 26. svibnja organizira Smotru folklora 2013. Večer koreografiranog i izvornog folklora se održava u dvorani Gorica s početkom u 17 sati. 
Gradska smotra folklora je natjecateljskog karaktera te pobjednik predstavlja Veliku Goricu na županijskoj smotri folklora. Natjecanje se odnosi na koreografirani i izvorni folklor za odrasle sekcije.
Pjesmama i plesovima će folkloraši publiku provesti kroz cijelu Hrvatsku - od Slavonije, Zagorja, Turopolja i Moslavine preko Like do Pelješca. Na gradskoj smotri folklora nastupit će 12 folklornih društava: KUD Mičevec, KUD Slavuj Bukevje, KUD Šćitarjevo, KUD Gradići, KUD Veleševec, KUD Pleso, KUD Velika Mlaka, KUD Čiče, KUD Nova zora Donja Lomnica, KUD Dučec Mraclin, FA Šiljakovina, OSS Buševec te KUD Stari grad Lukavec.

Nakon ove smotre sljedećega vikenda slijedi i Međužupanijski festival dječjeg folklornog stvaralaštva "Mi smo djeca vesela".

Video najavu smotre pogledajte OVDJE!

7fb770f34c796f7501d3cf0f0dc39075 XL

PROGRAM-RASPORED NASTUPA DRUŠTAVA NA SMOTRI KOREOGRAFIRANOG I IZVORNOG FOLKLORA 2013.VELIKA GORICA

1. KUD „MIČEVEC“, Mičevec – koreografija

„AJDE NOGA ZA NOGAMA“ – pjesme i plesovi Slavonije
- autor koreografije: Mojmir Golemac
- umjetnički voditelj: Goran Stokić
- glazbena obrada: Nikola Tuškan
- glazbena voditeljica: Irena Markulin
- kostimograf: Mojmir Golemac

2. KUD „SLAVUJ“, Bukevje – koreografija

„SONČECE JE NA ZAHODU“ – pjesme i plesovi Zagorja
- autorica koreografije: Morena Kovač
- umjetnička voditeljica: Silvana Zdelar
- glazbena obrade i voditelj: Niko Mirosavljević
- kostimografkinja: Silvana Zdelar

3. KUD „ŠĆITARJEVO“, Šćirtarjevo – koreografija

„IDEME NA MUŽIKU“ – pjesme i plesovi Šćitarjeva
- autor koreografije i umjetnički voditelj: Vlado Čehulić
- glazbena obrada: Marijana Komljenović, Vlatka Antolović
- glazbena voditeljica: Marijana Komljenović
- kostimograf: Vlado Čehulić

4. KUD „GRADIĆI“, GRADIĆI – koreografija

„KAPETANSKI PLES“ – pjesme i plesovi poluotoka Pelješca,Orebić
- autorica koreografije: Gordana Kovačić
- umjetnička voditeljica: Karmen Hunjet
- glazbena obrada: glazbeni materijal dobiven na terenu od FA „Poloneza“ iz Orebića
- glazbena voditeljica: prof. Anastazija Komljenović
- kostimografkinja: Jasminka Jurović iz Orebića

5. KUD „VELEŠEVEC“, Veleševec – izvorno

„VESELJE UZ SAVIŠĆE“
- aurtorica koreografije i umjetnička voditeljica: Jagica Pokas
- glazbeni voditelj: Ivica Šterc
- kostimografkinja: Jagica Pokas

6. KUD „PLESO“, Pleso – 2 pjesme

„SMILJANIĆU“ 
„LEPA MOJA GORA ZELENA“
- umjetnička voditeljica: Silvana Zdelar

7. KUD „VELIKA MLAKA“, Velika Mlaka – koreografija

„NA SJAJNOJ MJESEČINI JESENJOJ“ – sremski plesovi iz Kukujevaca
- autor koreografije i umjetnički voditelj: Krunoslav Šokac
- glazbena obrada: Duško Topić
- glazbeni voditelj: Nikola Biondić

8. KUD „ČIČE“, Novo Čiče – koreografija

PJESME I PLESOVI MOSLAVINE
- autorica koreografije i umjetnička voditeljica: Snježana Pastuović
- glazbena obrada i voditelj: Tomislav Mlinarić
- kostimografkinja: Snježana Pastuović

9. KUD „NOVA ZORA“, Donja Lomnica – izvorno

„OKO TRSEKA Z MIGLECOM“ – miglec – stari 
turopoljski tanec
- za scenu prilagodio Ivica Đuričić
- umjetnički voditelj: Ivica Đuričić
- glazbena obrada i voditelj: Ivica Đuričić

10. KUD „DUČEC“, Mraclin – koreografija

„JELICA KOLCE VODILA“ – pjesme i plesovi Zagorja
- autor koreografije i umjetnički voditelj: Dejan Pilatuš
- glazbena obrada i voditelj: Željko Kravarščan
- kostimografkinja: Marica Cvetnić

11. FA „ŠILJAKOVINA“, Šiljakovina – koreografija

„LIKO MOJA, TAMBURICE STARA“ – pjesme i plesovi Like
- koreograf i umjetnički voditelj: Dubravko Radić
- glazbena obrada: Tomislav Habulin, Dražen Lučan
- glazbeni voditelj: Tomislav Habulin
- kostimograf: Tomislav Miličević

12. OGRANAK SELJAČKE SLOGE, Buševec – koreografija

„MLADI IMBREK“ – pjesme i plesovi Zagrebčkog prigorja
- autor koreografije: Mojmir Golemac
- umjetnički voditelji: Mojmir Golemac i Dražen Kurilovčan
- glazbena obrada i voditelj: Zoran Jakunić
- kostimograf: Mojmir Golemac (nošnje iz fundusa PNN, Zagreb)

13. KUD „STARI GRAD“. Lukavec – koreografija

„IDEJU TEŽAKI“ – pjesme i plesovi Zagorja
- koreografkinja: Blaženka Smolković
- glazbena obrada: Mladen Trčak, uvodna pjesma Božo Potočnik
- glazbeni voditelj: Mladen Trčak
- kostimografkinja: Ana Barišić

Tražilica

NAJGLEDANIJE

IZDVOJENO IZ ARHIVE


ISSN broj elektroničke publikacije: 1848-8072 Izrada i održavanje: ETNO MEDIA 2012-2015 Sva prava pridržana!